Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği Malatya

Göz kapağı estetiği Malatya; göz kapaklarındaki sarkma ve deformasyonları gidermek için yapılan cerrahi işlemlerdir. Tıp dilinde “blefaroplasti” olarak bilinen bu işlemler sayesinde alt göz kapaklarının torbalanması ya da üst göz kapağındaki sarkmalar giderilebilir.

Göz ve göz kapakları, kişinin ifadesi üzerinde doğrudan etkilidir. Bu nedenle yüz ifadesini tek başına değiştirebilecek güçtedir. Birçok kadının yaşlanmayla birlikte en çok yakındığı; gözlerdeki düşük görünümdür. Göz kapağı estetiği sayesinde bu kusurlar giderilebilir ve kişi daha genç, sağlıklı görünebilir.

Ayrıca göz kapağındaki kusurlar sadece estetik değil, işlevsel sorunlara da yol açabilir. Göz kapağı estetiği deneyimli uzmanlar tarafından yapıldığında bu sorunları büyük ölçüde ortadan kaldırır. Malatya göz kapağı estetiği hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan Genç ile iletişime geçebilirsiniz.

Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti) Nedir?

Göz kapağı estetiği, özellikle orta yaş üzeri kadınlar tarafından sıkça tercih edilen bir estetik uygulamadır. Genellikle bakışların daha genç ve dinamik görünmesi için yapılır. Çünkü göz kapaklarının çökük olması, kişiyi olduğundan daha yaşlı ve yorgun göstermektedir. Bu durum, özellikle ileri yaşlara kadar iş ve sosyal yaşamı devam eden günümüz kadınları için ciddi bir sorun olabilmektedir.

Cildimiz, yaşlandıkça elastikiyetini kaybeder. Yer çekiminin de etkisiyle aşağı doğru sarkar. Bazı kişilerde göz kapakları yapısal olarak da düşük olabilir. Zaman içerisinde düşüklüğün seviyesi de artar. Göz kapakları gözün üzerine düşebilir. Görüş alanını etkileyebilir. Bu da kişinin yaşam kalitesini ciddi şekilde düşüren bir faktördür.

Göz Kapağı Estetiği Neden/Hangi Durumlarda Yapılır?

Göz kapağı estetiği;

  • Göz altlarında torbalanma ve renk değişimini gidermek
  • Üst göz kapağı sarkması
  • Üst göz kapağı düşüklüğü
  • Göz kapağında kırışıklık ve sarkmalar
  • Göz kenarındaki kaz ayağı çizgilerini gidermek
  • Yorgun yüz ifadesine neden olan göz kapağı kusurlarını gidermek için
  • Görüş alanına engel teşkil eden kapak sarkmalarında yapılabilir.

Blefaroplasti Hangi Bölgelere Yapılır?

Göz kapağı estetiği, hem alt hem de üst göz kapaklarındaki kusurları gidermek için yapılabilir. Her iki göze, iki göz kapağına da aynı anda uygulanabilir. Aynı zamanda daha başarılı sonuçlar elde etmek için kaş kaldırma, alın gerdirme ya da diğer endoskopik orta yüz müdahaleleri ile birlikte de tercih edilebilir.

Göz Kapağı Estetiği Kaç Yaşında Yapılır?

Göz kapağı estetiği 18 yaşını geçen her bireye yapılabilir. Estetik amacıyla yapılan göz kapağı estetiği genellikle 30 yaş üzeri dönemde tercih edilmektedir. Çünkü yüzümüzdeki yaşlanma ve kırışıklıklar, 30 yaş üzeri dönemde belirginleşmeye başlar.

Göz kapağı estetiği medikal amaçla yapılacaksa, her yaşta uygulanabilir. İleride kırışıklık riski oluşma ihtimali yüksek olan hastalarda daha erken yaşlarda uygulamalar yapılabilir.

Göz Kapağı Estetiğinin Etkisi Kalıcı Mıdır?

Göz kapağı estetiğinin etkisi kalıcıdır. Ancak estetik işlemden sonra da dokular normal yaşlanma sürecine devam eder. Bu nedenle göz kapağı estetiği sarkmayı engelleyen değil, mevcut kusurları gideren bir işlemdir diyebiliriz. Estetik etkisi yaklaşık 7 – 8 yıl gibi uzun bir süre devam eder. Kişinin cilt yapısı ve elastikiyetine göre bu süre uzayabilir bile…

Malatya Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Üst göz kapağına yapılan estetik işlemlerde bölgedeki fazla yağ ve kas dokusunun çıkarılması hedeflenir. Göz kapağının katlanma çizgisinden kesi yapılır.

Alt göz kapağı estetiğinde ise elmacık kemiği üzerinde bulunan yağ yastıklarının yerine asılması önceliklidir. Sonrasında hedeflenen kusura yönelik cerrahi işlemler yapılır.

Göz kapağı estetiğinden bir süre önce kanama riskini minimuma indirmek için aspirin ya da ilaç kullanımına ara vermek gerekebilir. Bu süreçte sigara kullanımının bırakılması da iyileşme sürecini hızlandıracaktır.

Malatya Göz Kapağı Estetiği Fiyatları

Göz kapağı estetiği, kişinin dış görünümünü ciddi oranda değiştiren bir işlemdir. Özellikle düşük göz kapağına sahip kişilerde görüşün rahatlamasını da sağlar. Göz etrafında fazla kırışıklık bulunanlarda, kaşlarda düşüklük veya asimetri bulunanlarda estetik düzeltme sağlanır. Bu nedenle yaşam kalitesini pek çok yönden yükseltir.

Malatya göz kapağı estetiği fiyatları ise kuruma ve doktora göre değişebilmektedir. Malatya blefaroplasti fiyatları hakkında daha fazla bilgi için Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan Genç ile iletişime geçebilirsiniz.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi